O nás

Ako firma pôsobíme na slovenskom trhu od roku 1992 a pod značkou SIMKONI od roku 2004. Preto je naša kolekcia ponožiek a siloniek overená časom a trhom. Naši zákazníci sú zvyknutí len na najvyššiu kvalitu produktov a tú najlepšiu starostlivosť. Po celom Slovensku máme viac než 500 predajných miest čo zaručuje stálu dostupnosť kdekoľvek.

Ako sa časom vyvíja trh, my sa vyvíjame s ním a preto sme sa v roku 2017 rozhodli spustiť aj e-shop, prostredníctvom, ktorého sa chceme naším zákazníkom ešte viac priblížiť. Tento rok je pre nás zásadný nie len spustením online platformy obchodu ale aj tým, že slávime svoje 25.výročie. Záleží nám na Vašej spokojnosti a ďakujeme za podporu, ktorú ste značke SIMKONI prejavili, prejavujete a pevne veríme, že prejavovať budete aj naďalej. My Vám na oplátku vieme sľúbiť, že nepoľavíme v žiadnom smere a preto vždy dostanete svoje SIMKONI na aké ste zvyknutí.

Materiály

Pri výrobe našich ponožiek používame výlučne prémiové materiály a každý produkt máme vyskúšaný na „vlastnej koži“. Časom sme sa preto sami naučili čo pre ponožky znamená slovo kvalita. Najvyššie série majú vždy minimálne 25% podiel polypropylénu. Viac ako 75-ročná tradícia vo výrobe vlákien na SLOVENSKU a viac ako tridsaťročný výskum a vývoj v oblasti jemných polypropylénových vlákien radí Slovensko medzi špičku na svetovom trhu.

Polypropylén je vlákno novej generácie s výbornými úžitkovými vlastnosťami, predurčené pre oblečenie na voľný čas a pre športovcov. V kontakte s telom garantuje vysoký komfort nosenia a chráni pred chladom. Transportuje vlhkosť do savej vrstvy vďaka čomu udržuje pokožku suchú. Polypropylén je vlákno ktoré nespôsobuje žiadne alergie, je odolné voči baktériám a pliesňam. Výborná stálosť vyfarbenia a zvýšená odolnosť voči oderu je samozrejmosťou.

Polypropylénové vlákno je vyvinuté tak aby zaručovalo tkz. KNôTOVÝ EFEKT. Je to proces pri ktorom prebieha odvod vlhkosti z povrchu tela cez Polypropylén do savej vrstvy a odtiaľ do ďalšej vrstvy oblečenia alebo do ovzdušia. Jednoducho o výrobe pravých thermo-ponožiek čo-to vieme nakoľko sme už v roku 1997 navrhovali jednu z prvých thermo-ponožiek na slovenskom trhu a dodnes tento typ nosia aj príslušníci ASR.

Bavlna využívaná pri výrobe našich ponožiek je česaná bavlna. To znamená, že vlákna bavlny sú starostlivo vyčesané do najdlhších vláken, ktoré sa následne lepšie a hlbšie zapletú do výpletu ponožky čo zvyšuje komfort nosenia a odolnosť voči prederaveniu.

Polyamid pomáha udržiavať formu a vyfarbenosť ponožiek a siloniek.

Pri výrobe siloniek využívame výlučne polyamid 6.6, ktorý je kvalitnejší a odolnejší oproti bežnému typu. Zvýšeným obsahom elastanu zase pančuchové nohavice zaručujú odolnosť aj pri viacnásobnom nosení a praní.

Pri výrobe taktiež využívame inovatívny typ „bezútiskového lemu“ s tkz. štvorčekovým prešívaním. Tento spôsob šitia v udržiavacej časti ponožky zabezpečuje aby sa ponožka v úpone častým praním nerolovala a nestrácala funkčnosť.

Kontakt

PhDr. Vasil Ribár – VM-Profit
Andrejová 67,
086 37 Šar.Čierne
Slovenská Republika
E-mail: info@simkoni.sk
Tel.: +421 54 472 68 44
Mob.: +421 902 183 090, +421 903 908 495

Firma je platcom DPH

IČO: 30635144

Bankový účet: 262 301 4432 / 1100

Kontaktný formulár

Kontaktný formulár
  • Váš košík je prázdny.

-newsletter-

prihláste sa k odberu noviniek a pripojte sa k našim viac ako tisíc odberateľom.

[newsletter_form button_label="Prihlášiť na odber" ] [newsletter_field name="email" label="Napíšte Váš e-mail ..."] [/newsletter_form]
pre zavretie okna stačí stlačit esc